logo-gmail-24 logo-calend-24
logo-drive-24

Добровольное пожертвование
 


Home Новости Музична кафедра УЄТС втілює мрії в життя
Музична кафедра УЄТС втілює мрії в життя PDF Печать E-mail

Ексклюзивне інтерв’ю із завідувачкою музичної кафедри УЄТС Мариною Михайлівною Ярмоленко після вересневої конференції 2017 року мультимузиканта, аранжувальника і продюсера, викладача Лондонської школи теології Стіва Томпсона, яку він проводив в УЄТС.

—      Розкажіть, як Ви познайомилися із Стівом.

—      Нас познайомив Фред Х’юмен. Вони колись разом записували диск, і Фред, знаючи що Стів викладає в Лондонській теологічній школі (LST), подумав, що для нашої кафедри буде корисним таке знайомство. Тож, коли ми були в Лондоні, він попросив Стіва прийняти нас. Ми побували в його церкві. Це п’ятдесятницька церква, майже всі члени якої темношкірі, і, відповідно, там дуже потужне прославлення, щоправда європеїзоване. Після служіння Стів запросив нас на обід у свою родину, і там ми обговорили можливість наших партнерських стосунків. Ми були дуже раді, що Стіву подобається працювати з різними культурами і що він відкритий до того, щоб допомагати тим, кому це справді потрібно. Ми одразу ж запросили його на нашу травневу конференцію «Music in Worship», і він пообіцяв приїхати, хоча його графік дуже напружений: він викладає в LST, їздить по різних країнах, записує альбоми. Однак, він знайшов для нас час і приїхав. І, звісно, це був фурор. Тому що Стів не тільки гарний музикант, але до того ж вміє викладати, вміє простими словами розповісти про складні речі, і не тільки розповісти, а й показати. Він дуже цікавий, яскравий співрозмовник. Він — мультимузикант, грає на всіх основних інструментах, може займатися хором, аранжуванням. Тож природно, що після конференції «Music in Worship» ми отримали дуже багато захоплених відгуків саме про його майстер-класи.

—      Саме після конференції музична кафедра запросила його викладати в УЄТС?

—      Ми говорили зі Стівом не про викладання на постійній основі, бо він дуже зайнята людина, а про стислі курси для наших студентів і вільних слухачів. Поки що ми запланували оцю вересневу зустріч, яка щойно відбулася. На ній Стів зробив акцент саме на студентах, щоб дати їм спрямування, показати, куди рухатися в стилях, жанрах, аранжуванні, як працювати з програмою для аранжування Logic Pro. Це зовсім новий напрямок для нашої семінарії, який ми намагаємося розвивати, бо розуміємо, що майбутнє за цифровими технологіями. Стів так перейнявся цим питанням, що шукає для нас можливість отримати потужні Mac’и, необхідні для роботи з цією програмою. Він уже говорив про це із деякими людьми. Тож це питання часу.

—      Які надалі Ви плануєте проекти зі Стівом?

—      Ми домовилися, що Стів знову приїде до нас у травні на «Music in Worship», можливо навіть, із дружиною, яка може допомогти із викладанням вокалу. Втім, приїзд Вельвети Томпсон ще під питанням, бо вона щойно відновилася після тяжкого інсульту, який стався в неї невдовзі після повернення Стіва з України. Багато людей, і зокрема наша семінарія, молилися за її одужання. І Бог дивним чином зцілив Вельвету. Через три дні вона вийшла з коми і за кілька місяців повністю відновилася. Тому не знаємо, чи приїде вона до нас у травні разом із Стівом, але сподіваємося на це. Також ми плануємо і молимося про конференцію на наступний вересень для лідерів прославлення та інших музикантів високого рівня, які вже самі  когось навчають чи керують колективами. Стів навіть планує привезти із собою ще кількох відомих у світі музикантів. Можливо, приїдуть Грем Кембрік і декан музичної програми LST Джеремі. Вони дуже кваліфіковані музиканти, богослови і мають багаторічний досвід служіння.

—      Очевидно, що Стів дуже надихнувся допомогти УЄТС. Що цьому посприяло?

—      Стів дуже захоплений нашими студентами. Він бачить, як швидко вони засвоюють знання, які він їм дає, і це його надихає. Наприклад, він заохотив їх зробити аранжування, і вони за два дні створили свою пісню, до того ж великою командою. Це особливо складно — зробити пісню колективом, в якому 6-7 вокалістів. А вони зуміли, причому ми, викладачі, зовсім їм не допомагали. Тобто, у наших студентів є великий потенціал, і Стів загорівся допомогти їм його відкрити. Він уже дав їм потужний поштовх до креативності. Стів весь час повторював їм: «Не будьте дублікатом, будьте оригінальними, тому що Бог — Творець і від нас також хоче творчості. Не намагайтеся когось копіювати, розвивайте своє». І от саме в цій пісні, яку написала наша студентка Христина Денисенкова на слова співробітниці УЄТС Христини Павлової, Стів побачив результат, до якого він спонукав студентів. Це, мабуть, була перша українська пісня прославлення, яку він почув. Це було дуже круто. Студенти самі проживали те, що вони зробили. І це надихнуло Стіва також. Він горить тим, щоб нам допомагати. Головне, щоб ми могли брати все, що нам потрібно, впроваджувати у свою практику, нести далі та примножувати знання. Бо творчість вимагає постійної наполегливої праці.

—      До речі, щодо конференції для лідерів прославлення.  Є великі бажання і потреба у тих, хто вже служить у прославленні, у професійному навчанні. Чи планує музична кафедра УЄТС якісь кроки в цьому напрямку?

—      Ну, по перше, з цього року ми впровадили трирічне навчання за стаціонарною програмою «Музичне служіння й теологія». Тож у дипломі, який отримуватимуть наші студенти відтепер буде записано, що вони є «лідерами прославлення». Що ж до заочного навчання, то ми зараз думаємо, в якій формі це можна було б зробити. Ми плануємо впровадити заочне навчання на постійній основі, але в нас є з цим певні складнощі. Тому поки що ми намагаємося компенсувати це конференціями. Досі у нас була одна постійна конференція «Music in Worship», яка проходить щороку у травні. Тепер ми хочемо зробити ще одну — вересневу. Ми плануємо, що у травні до нас приїздитимуть усі, хто бере участь у музичному служінні, тобто музиканти різного рівня професійності. А у вересні ми запрошуватимемо лідерів на спеціальну конференцію, тому що в лідерів трохи інший фокус роботи. Тож зараз передчасно говорити про впровадження заочної музичної програми в УЄТС. Поки що робимо те, що можемо, і ті конференції, які ми влаштовуємо, теж дають потужний ресурс, якого в нашій країні дуже бракує. На Заході такі програми розвиваються впродовж багатьох років, наприклад, в LST музичну програму викладають уже 70 років. Там розвинуте потужне богослів’я поклоніння, дуже серйозна теологічна основа, а в наших церквах ця сторона страждає. Існує постійна спокуса бути просто гарним музичним гуртом. Але команда прославлення в церкві — це не музичний гурт. Так, вони мають бути гарним музичним колективом, але повинні концентруватися не на тому, що їм подобається чи як круто вони грають, а на тому, щоб ввести громаду в поклоніння, щоб через поклоніння люди ставали ближче до Бога, глибше Його пізнавали, ліпше розуміли якісь доктринальні речі. Поклоніння має вести до поглиблення богословських знань, а не просто впливати на емоційний стан людини.

—      Музична кафедра УЄТС саме в цьому напрямку й розвивається, чи не так? Адже її навчальна програма називається: «Музичне служіння й теологія».

—      Так. Ми намагаємося поглиблювати це розуміння з кожним роком і раді, що знайшли однодумців в особах Фреда Х’юмена, який уже викладає в нас на постійній основі, та Стіва Томпсона. Ми хочемо, щоб наші студенти несли отримані в семінарії знання у свої церкви, щоб виникало суголосся лідерів прославлення і пасторів. Тому що зараз є певна проблема, коли між лідерами прославлення і пасторами виникають якісь непорозуміння та конфлікти. От якраз на вересневій конференції ми хочемо також розглянути питання співпраці лідерської команди, щоб знайти точки перетину й побудувати мости, щоб у лідерів церкви було взаєморозуміння. Тому ми й надалі зміцнюватимемо й розвиватимемо теологічну складову нашої програми і мріємо про те, щоб випускники нашої програми несли ці знання в усі церкви України.

 

 
ХРИСТИАНСКИЕ САЙТЫ Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека. Каталог христианских сайтов Для ТЕБЯ Церкви.com Церковь Христа Спасителя, Донецк, Украина